לוגו דון אנטון

מחשבון אלכוהול לחתונה 2023

הדבר שאתם הכי לא רוצים שיקרה בחתונה שלכם? שיגמר כל האלכוהול.

ככל הנראה, זו תהיה אחת ההוצאות המשמעותיות בחתונה שלכם, אבל יש דרכים להוזיל אותה (למשל, לדאוג בעצמכם למלא את הבר, אם האולם מאפשר זאת).

התייעצנו עם המומחים בתחום כדי לחשב כמה אלכוהול אתם צריכים שיהיה בחתונה שלכם, ובאילו גורמים צריך להתחשב כשאתם מחשבים זאת.

מחשבון אלכוהול לחתונה

גורמים שיש לקחת בחשבון

אחד הדברים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון הוא שמחוץ לזמני הארוחה, האורחים מסתובבים וידוע שלצערנו הם מניחים כוסות שתייה חצי מלאות ברגע שהם הולכים לרקוד קצת או להגיד שלום למישהו, ואחר כך פשוט לוקחים משקה חדש.

“הייתי מתכנן מראש אילו משקאות אלכוהולים יוצעו במהלך האירוע, כדי להוריד את כמות האלכוהול במשקה ככל שהאירוע מתקדם. להציע קוקטיילים בקבלת הפנים, יין בזמן הארוחה, קוקטיילים שנבחרו מראש עם אחוז אלכוהול נמוך יותר בזמן הריקודים ולאפטר פארטי, או פשוט להיצמד ליין ובירה לאחר קבלת הפנים.”

ככל שהמסיבה שלכם תימשך זמן רב יותר, כך תזדקקו ליותר אלכוהול. ״רוב החתונות שאני עורך נמשכות שבע שעות ויש בהן בר חופשי בחמש השעות הראשונות, כשבמסגרת הזמן הזה מתרחשים: האירוח, שעת קוקטייל, קבלת פנים ואפטר פארטי״.

אתם תרצו להכין מראש אסטרטגיה לכל אורך הערב. האולם צריך לדעת מראש אם אתם מציעים לאורחים שמפניה בזמן הטקס כמשקה קבלת פנים, ואם אתם מתכננים הרמת כוסית עם שמפניה.

השעה והעונה

אם האירוע הוא בשעות היום, כנראה שלא תזדקקו לאותה כמות אלכוהול כמו באירוע ערב. אם זה שיא הקיץ, כדאי לשקול למשל להזמין יותר יין לבן ורוזה מאשר יין אדום, ולהפך אם זה האירוע בחורף.

סוג השירות

האם זה אכן בר חופשי מלא, או שאתם מציעים מספר קוקטיילים שנבחרו מראש? יש הבדל גדול בין בר חופשי מלא, לבין בחירת קוקטיילים מיוחדים ע”י בני הזוג, שמהם האורחים יוכלו לבחור.

ובכל מקרה, הימנעו מהגשת שוטים. לא רק שנפח האלכוהול הדרוש עולה בהרבה, לרוב זה גם פשוט יכול להוביל לצרות.

אפיון האורחים

וכמובן, חשבו על האורחים שלכם: האם הם חיות מסיבות? האם הם בעיקר אנשי בירה או קוקטיילים? האם יש באירוע הרבה אורחים שאינם שותים, ואם כן, האם אתם רוצים להציע קוקטייל ללא אלכוהול? זה שהם לא אלכוהוליים לא אומר שקוקטייל ללא אלכוהול לא ייקרו את עלות הבר, אז קחו זאת בחשבון.

הצעות להזמנות לפי מספר אורחים

זה מאתגר לחשב במדויק כמה אלכוהול מתאים לחתונה שלכם מבלי לקחת בחשבון את כל הגורמים המרכזיים שהוזכרו למעלה (מיקום, עונה, העדפות, סגנון שירות וכו’). עם זאת, כהנחיה כללית רופפת, אנו מציעים את הכמויות הבאות:

בירה: חצי ליטר בירה לאורח

יין: בקבוק אחד לכל 2.5 אורחים

שמפניה: בקבוק אחד ל-6 אורחים (להרמת כוסית בלבד)

משקאות חריפים: בקבוק אחד ל-5 אורחים (מבוסס על בר פתוח של 3 שעות)

אפטר פארטי: משקה וחצי לאדם לשעה

זכרו שעדיף שיהיו לכם אפשרויות בתוך הקטגוריות הללו, כגון לאגר ו-IPA, לפחות סוג יין לבן אחד ויין אדום אחד, ובנוסף מספר משקאות חריפים ומיקסרים.

100 אורחים:

בירה: 50 בקבוקים

יין: 40 בקבוקים

שמפניה: 16 בקבוקים

משקאות חריפים: 20 בקבוקים

200 אורחים:

בירה: 100 בקבוקים

יין: 80 בקבוקים

שמפניה: 32 בקבוקים

משקאות חריפים: 40 בקבוקים

300 אורחים:

בירה: 150 בקבוקים

יין: 120 בקבוקים

שמפניה: 48 בקבוקים

משקאות חריפים: 60 בקבוקים

מוזמנים לבקר בחנות שלנו המצוידת במגוון מדהים של יינות, בירות ומשקאות חריפים, עם מיטב המותגים מכל חלקי העולם, כולל מבחר פנטסטי של מוצרים תוצרת ישראלית. בואו למצוא את המשקה המושלם עבורכם.

חנות משקאות
מגוון רחב של יינות ואלכוהול

עוד מתוך הבלוג שלנו

נדמה שאין תפאורה יפה ומיוחדת יותר מאשר הים, החול וכיפת השמים. היא מושלמת לחתונה רומנטית וגם לימי הולדת ואפילו לאירועים עסקיים, אבל היא גם מחייבת תכנון והתאמות. הרי במקום הזה, כשהגלים במרחק נגיעה, גם
אתם מתכננים את האירוע הגדול והמשמעותי בחייכם, וההכנות כבר בעיצומן. חשוב לכם להפיק חגיגה אמיתית, עם אווירה מדהימה והמון מצב רוח טוב. אחת הבחירות המרכזיות שתצטרכו לקבל, והיא תשפיע גם על האווירה כולה, היא
אלכוהול הוא חלק מהתרבות החברתית שלנו ונהוג לצרוך אותו במגוון אירועים וחגיגות. אך האם אי פעם תהיתם אם האלכוהול שאתם שותים עשוי לגרום לעלייה במשקל? הנה כמה נקודות מרכזיות שיעזרו לכם להבין האם אלכוהול

כבר חגגת 18?

רגע לפני כל הכיף תאשר/י שאת/ה מעל גיל 18

דילוג לתוכן